X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Motory a skříně

Renovace a povrchová ochranu pro motory a skříně

Kompozitní materiály vytvrzované za studena pro dlouhodobé opravy a ochranu motorů a skříní proti mechanickému poškození, erozi a korozi.

Společnost Belzona nabízí širokou škálu kompozitních opravárenských materiálů, které jsou vhodné zejména pro renovaci motorů a skříní. Naše materiály se pravidelně používají u velkých průmyslových motorů, jako jsou lokomotivy, lodní motory a generátory.

Víceúčelové opracovatelné kompozity pro opravy a rekonstrukce, jako je Belzona 1111 (Super Metal), umožňují rychlý návrat kritických zařízení do provozu a rychlejší provedení oprav než tradiční metody, jako je svařování, což minimalizuje náklady a prostoje.

Opravy silně znečištěných povrchů lze provádět pomocí Belzony 1212, našeho povrchově odolného, za studena vytvrzujícího opravného kompozitu pro rychlé aplikace. Tento rychle vytvrzující materiál, používaný na místě, přilne k mechanicky očištěným povrchům a lze jej aplikovat přímo na zaolejované, mokré nebo dokonce plochy pod hladinou vody.

Poškození způsobená teplem, nárazem a korozí lze rychle opravit pomocí pastových materiálů společnosti Belzona, včetně materiálu Belzona 1511 (Super HT-Metal) pro opravy při vysokých teplotách, a poté dále chránit pomocí vysokoteplotních nátěrů řady Belzona 1300 a Belzona 1500. Tyto materiály vytvrzované za studena neobsahující rozpouštědla a jsou určeny k potahu různých podkladů a poskytují dlouhodobou ochranu proti erozi a korozi při provozu za vysokých teplot.

Belzona 7111 se při podlévání motorů a injektáži rovnoměrně rozprostře po nepravidelných plochách a zajistí vynikající vyrovnání a ukotvení. Tento systém se 100% sušinou pro podlévání se během vytvrzování nesráží a má samo-nivelační vlastnosti, což usnadňuje rychlou a jednoduchou aplikaci. Jeho vynikající nosnost se projevuje srovnatelně vysokou pevností v tlaku a zároveň zajišťuje odolnost proti korozi a vibracím.

Řada kompozitních materiálů pro opravy kovů společnosti Belzona:

  • obnova povrchu deformovaných dosedacích ploch na převodovkách a skříních
  • přesná repase pouzder ložisek
  • účinná oprava trhlin a děr způsobených mechanickým selháním, opotřebením, erozí a korozí
  • oprava poškození způsobených erozí, korozí a kavitací na blocích válců a vložkách
  • jednoduchá oprava a opětovné usazení ložiskových pouzder
  • výplň dutin a defektů v kovových skříních
  • rychlé utěsnění porézní a propustné skříně
  • obnova původních rozměrů přírub
  • zajištění vynikajícího vyrovnání a ukotvení pro aplikace podlévání a injektáží

Kromě kompozitních materiálů pro opravy kovů lze k obnově pružného upevnění nebo k odlití nového upevnění použít řadu pryžových opravných a ochranných materiálů společnosti Belzona. Belzonu 3211 (Lagseal) lze použít také k ochraně tepelné izolace skříní.

Související produkty:

Related industries:

Související obsah:

Související případové studie: