X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Offshore Structure

Lodě a pobřežní konstrukce - kompozity a nátěry

Společnost Belzona nabízí širokou škálu kovových a pryžových opravných a ochranných kompozitů pro obnovu a ochranu lodí a pobřežních konstrukcí proti korozi, erozi a mechanickému poškození.

Poškozené lodě a pobřežní konstrukce lze opravit a ochránit před účinky eroze, koroze a poškození pomocí široké škály kovových a pryžových opravných kompozitů a nátěrů společnosti Belzona, které jsou vytvrzovány za studena. Tyto opravy lze snadno a bezpečně provádět na místě, čímž se zkrátí prostoje a eliminuje potřeba práce za tepla.

Kovové a pryžové opravné kompozity a epoxidové nátěry společnosti Belzona aplikované za studena nabízejí tyto výhody:

  • vynikající ochrana proti erozi a korozi
  • prodloužená životnost zařízení
  • snížení výrazných nákladů na výměnu
  • zkrácení doby odstávek
  • aplikace a vytvrzování při pokojové teplotě - bez svařování
  • rychlé vytvrzení i pod vodní hladinou
  • vynikající odolnost proti široké škále chemikálií
  • vysoká odolnost vůči teplotám a nárazům
  • vynikající lepení na ocel, nerezovou ocel, bronz, měď, sklolaminát, FRP - polymer vyztužený vlákny, litinu a mnoho dalších materiálů

Opravy a ochrana zařízení a konstrukcí

Epoxidové opravné kompozity a nátěry Belzona poskytují dlouhodobou odolnost proti erozi a korozi pro širokou škálu námořních zařízení, která pracují ve velmi korozivním prostředí, od stoupaček na ropných plošinách až po piloty na molech.

Opravy tlakových a bezpečnostně kritických systémů lze dokončit pomocí Belzona SuperWrap II v souladu s normami ISO 24817 a ASME PCC-2. Tato bandáž je jedním z nejpevnějších kompozitních systémů bandáží na trhu. Je vhodný pro trubky a nádoby, včetně složitých geometrií, a dokáže opravit tenkostěnné a průchozí defekty, čímž eliminuje potřebu tradičního řezání a svařování za tepla. Systém je vhodný pro použití v různých klimatických podmínkách a při různých provozních teplotách (až do 150 °C).

Pryžové opravné kompozity Belzona, včetně Belzona 2211 (MP Hi-Build Elastomer), nabízejí vynikající odolnost proti nárazu a alternativy oprav pro zařízení s pryžovým povlakem, které eliminují potřebu vulkanizace při zachování pevnosti opravy. Belzona rovněž nabízí řešení lepení desek za studena pro silně opotřebované a zkorodované paluby, které zajišťuje rychlou a bezpečnou alternativu k výměně.

Větrné elektrárny na moři jsou navíc vystaveny značnému poškození erozí a korozí v důsledku provozu v prostředí stříkající vody. Řada povrchově odolných materiálů Belzona, včetně Belzona 1212, se ideálně hodí k opravám poškozených kovových konstrukcí a utěsnění obnažených nebo netěsných součástí na základně nebo ve věži větrné turbíny. Překrytí materiálem Belzona 5831 (ST-Barrier) rovněž zajistí korozivzdornou bariéru pro zařízení pracující v ponořených podmínkách nebo ve styku s vodnými roztoky.

Opravy a ochrana pohonných a řídicích systémů

Korozní poškození lodních pohonných systémů lze opravit pomocí různých epoxidových opravných kompozitů Belzona, které zastavují korozi na takových zařízeních, jako jsou trysky, Kortovy trysky a příďové trysky, a zároveň eliminují galvanické vlivy izolací obnaženého kovu.

Materiály jako Belzona 1121 (Super XL-Metal), Belzona 1111 (Super Metal) a Belzona 1321 (Ceramic S-Metal) jsou ideální pro formování zařízení, jako jsou čepy, ložisková pouzdra a sedla pouzder, protože jsou 100% pevné, což zabraňuje smršťování.

Kormidla, stabilizátory a Kortovy trysky trpí vážným kavitačním poškozením, pro jehož ochranu je ideální Belzona 2141 (ACR-Fluid Elastomer). Kromě toho lze vložky válců trpící kavitací opravit bez nutnosti práce za tepla pomocí materiálů Belzona vytvrzovaných za studena, jako je Belzona 1391T.

Belzonu 7111 lze použít při vyrovnávání těžkých zařízení nebo při pokládání základů pro pohonné systémy, na palubách lodí a v pobřežních stavbách. Tento speciálně vyvinutý, 100% pevný materiál pro klínování/spárování je navržen tak, aby odolával fyzikálním a tepelným šokům, které jsou běžné v námořním prostředí.

Pomocné vybavení

Kompozity Belzona pro opravu kovů se často používají k opravě poškození způsobených korozí a erozí na pomocných zařízeních na palubě, jako jsou výměníky tepla, ventily a čerpadla. Pro dosažení nejlepších výsledků a ochrany je k dispozici široká škála epoxidových nátěrů, které nabízejí odolnost proti erozi, korozi, chemikáliím a teplotám.

Naše ruční a nástřikové nanášení vnitřních epoxidových nátěrů pro obložení nádrží umožňují rychlou ochranu i velkých nádrží. Mnohé z našich nátěrů jsou schváleny pro použití ve styku s pitnou vodou.


Související produkty:

Related industries:

Související obsah:

Související případové studie: