X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Stroje pro manipulaci s pevnými látkami

Problémové oblasti stěn - reformní a ochranné materiály

Opravné kompozity a polymerní nátěry Belzona opravují stěny a chrání je před vniknutím vody, fyzikálním, chemickým a bakteriálním napadením.

Společnost Belzona nabízí širokou škálu opravných kompozitů a ochranných nátěrů pro opravy stěn, včetně poškození betonu a zdiva a netěsných spár, a také ochranu před vnikáním vody, fyzikálním, chemickým a bakteriálním napadením. Naše nátěry lze snadno nanášet štětcem nebo stříkáním bez nutnosti použití specializovaného nářadí.

Oprava poškozených částí stěn

Stěny poškozené nárazem a vlivem prostředí, stejně jako stěny s výtluky, lze snadno opravit. Pomocí lehkých opravných materiálů, jako je Belzona 4141 (Magma-Build), lze poškozené svislé a nadzemní plochy obnovit do původního profilu. Univerzální epoxidové materiály, jako jsou Belzona 4111 (Magma-Quartz) a Belzona 4131 (Magma-Screed), se dokonale hodí pro opravy poškozeného kamene a betonu a lze je použít i k vyrovnání nerovných povrchů. Dilatační spáry na stěnách nádrží lze utěsnit na místě pomocí elastomerů Belzona, například Belzona 2211 (MP Hi-Build Elastomer).

Hydro izolace stěn

Zhoršené nebo poškozené vnější stěny, které trpí vnikáním vody, lze chránit pomocí vodoodpudivých nátěrů, jako je Belzona 5122 (čirý obkladový koncentrát). Tento dlouhodobý hydroizolační materiál chrání betonové, cihlové a kamenné stěny před pronikáním vlhkosti a zároveň umožňuje zachycené vlhkosti unikat, aniž by se změnil vzhled budovy. Všestranné nátěry vytvrzující za studena, jako je Belzona 5151 (Hi-Build Cladding), kombinují ochranu proti povětrnostním vlivům se samočisticími vlastnostmi a snížením zadržování nečistot.

Ochrana stěn před chemickým a bakteriálním napadením

Nátěry odolné proti nárazu a poškrábání, jako je Belzona 5111 (keramické obklady), poskytují vynikající chemickou ochranu proti široké škále chemikálií včetně alkoholů, louhů, olejů, tuků, solí a kyselin. Tyto nátěry, často používané pro vnitřní ochranu stěn, lze snadno čistit pomocí různých čisticích prostředků. Nátěry Belzona vytvrzované za studena, jako je Belzona 5151 (Hi-Build Cladding), lze použít k ochraně ploch včetně vnějších stěn, okenních parapetů, nadpraží a sloupů.

Naše kompozity a nátěry na opravu betonu jsou vhodné i pro další oblasti použití, včetně:

  • parapetní zdi
  • trámy s výtluky
  • popraskané a zkorodované kamenné nebo betonové okenní rámy a okraje střech
  • poškozené sloupy
  • stropy s výtluky
  • komíny
  • betonové verandy a nadpraží
  • kamenné věže

Související produkty:

Related industries:

Související obsah:

Související případové studie: