X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Čerpadla

Čerpadla - obnova a zvýšení účinnosti

Společnost Belzona nabízí širokou škálu kovových opravných kompozitů a epoxidových nátěrů pro obnovu a ochranu čerpadel poškozených erozí a korozí, jakož i pro zvýšení jejich účinnosti.

Silně poškozená čerpadla lze obnovit do původního profilu pomocí kompozitů Belzona pro opravu kovů vytvrzovaných za studena. Naše epoxidové nátěry na ochranu proti erozi a korozi omezují další poškozování, zvyšují účinnost čerpadel a snižují náklady na častou údržbu.

Oprava čerpadla

Výkon čerpadla se snižuje po dlouhodobém, náročném nebo agresivním provozu v důsledku eroze, koroze, chemického napadení, opotřebení a kavitace.

Řada kompozitů Belzona pro opravy kovů:

  • obnova tělesa a oběžného kola čerpadla bez nutnosti použití specializovaného nářadí
  • obnova vůle opotřebených kroužků
  • zajištění dlouhodobé ochranu proti korozi a erozi
  • vyhnutí se nutnosti práce za tepla - svařování
  • vytvrzování při okolní teplotě
  • zajištění vynikající přilnavosti ke kovovým podkladům včetně nerezové oceli, duplexních ocelí, uhlíkové oceli, hliníku, litiny a bronzu i specializovaných slitin
  • ochrana před kavitací čerpadla

Ochrana čerpadel a zvýšení účinnosti

Společnost Belzona dodává širokou škálu epoxidových povlaků určených pro různé provozní podmínky.

Naše keramické povlaky, jako je Belzona 1321 (Ceramic S-Metal), poskytují dlouhodobou ochranu proti erozi a korozi. Materiál Belzona 1341 (Supermetalglide) je navržen speciálně pro zvýšení účinnosti čerpadel s využitím hydrofobní technologie, která odpuzuje procesní kapaliny a snižuje turbulentní proudění. U nových zařízení bylo zaznamenáno zvýšení účinnosti až o 7 % a u renovovaných zařízení až o 20 %.

Situace, kdy dochází k silnému opotřebení, jako jsou kalová nebo odpadní čerpadla, jsou ideálním prostředím pro naše povlaky odolné proti oděru, která obsahují extrémně tvrdá plniva pro zajištění maximální ochrany.

Kromě toho lze koncové kryty, ventilové desky a rotory vývěv obnovit a ochránit pomocí kovových opravných materiálů Belzona.

Další specializované nátěry s odolností proti chemikáliím, vysokým teplotám, erozi a kavitaci nebo kombinací těchto vlastností zajišťují, že společnost Belzona má řešení pro téměř všechny provozní podmínky.

Po uvedení do provozu lze jakékoli lokální poškození nátěrů Belzona snadno opravit, což umožňuje rychlý návrat do provozu a minimalizuje odstávky.

 


Související produkty:

Related industries:

Související obsah:

Související případové studie: