X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Výroba

Opravy kompozitů a nátěrů pro výrobní průmysl

Epoxidové opravné kompozity a nátěry Belzona pro opravy a ochranu zařízení a vybavení ve výrobních závodech.

Společnost Belzona poskytuje epoxidové opravné kompozity a nátěry pro opravy a ochranu kritických průmyslových zařízení a strojů, které se nacházejí ve výrobním průmyslu. Náš široký sortiment materiálů bez obsahu rozpouštědel je ideální pro průmyslová zařízení, která jsou často poškozována opotřebením, otěrem, erozí, chemickým napadením, korozí, nárazy a mechanickým poškozením.

Naše řešení vytvrzování za studena eliminují nutnost výměny zařízení, výrazně zkracují prostoje a zároveň optimalizují účinnost a spolehlivost zařízení.

Hřídele, hydraulické buchary a ložiskové skříně

Opotřebení a poškození hřídelí může být způsobeno nedostatečným mazáním, poruchou ložisek nebo nesprávným seřízením.

S opravnými a rekonstrukčními hmotami Belzona na kovy, jako je Belzona 1111 (Super Metal), lze bodované hřídele a hydraulické buchary opravit na místě s minimálními prostoji. Ložiska všech velikostí lze přesně umístit pomocí epoxidových kompozitů nanášených za studena, čímž odpadá nutnost práce za tepla.

Ventily, čerpadla, výměníky tepla a procesní zařízení

Výměníky tepla a další kritická zařízení lze opravit a ochránit pomocí kompozitů pro opravu kovů bez rozpouštědel a epoxidových nátěrů, které nejen obnoví původní profil součástí, ale také eliminují galvanickou korozi.

Poškozená čerpadla lze obnovit do původního profilu pomocí kompozitů Belzona pro opravu kovů vytvrzovaných za studena. Přesné obnovení míst s jemnými tolerancemi, jako jsou dosedací plochy, lze použít pomocí víceúčelového epoxidového materiálu Belzona 1111 (Super Metal). Belzona 1341 (Supermetalglide) je jedním z řady epoxidových nátěrů na ochranu proti erozní korozi, které omezí další zhoršování stavu, zvýší účinnost čerpadla a eliminují náklady na častou údržbu.

Pryžové součásti

Všestranné, víceúčelové elastomery lze také použít k jednoduchým, nákladově efektivním a dlouhotrvajícím opravám pryžových zařízení, jako jsou pryžové válečky, letky, spoje a spony na dopravních pásech a další pryžové součásti. Tyto materiály s vysokou pevností, odolností proti oděru a nárazu se snadno míchají a aplikují bez nutnosti použití specializovaného nářadí a vytvrzují při pokojové teplotě, což eliminuje nutnost práce za tepla.

Potrubí a armatury v provozu i mimo něj

Kompozity Belzona pro opravu kovů lze použít k ochraně zařízení před účinky eroze a koroze. K opravě poškozeného potrubí lze použít jednoduché techniky lepení desek za studena bandáží pomocí kompozitů Belzona pro opravy kovů, jako jsou Belzona 1221 (Super E-Metal) a Belzona 1111 (Super Metal). Belzona SuperWrap II lze použít k navrácení pevnosti oslabeným nebo děravým kovovým povrchům a k zajištění vynikající ochrany proti korozi a chemické odolnosti, a to i při provozních teplotách do 150 °C. Systém lze navrhnout a aplikovat v souladu s normami ISO 24817 a ASME PCC-2.

Dopravníkové systémy

Dopravníkové pásy lze jednoduše opravit pomocí pryžového opravného materiálu vytvrzovaného za studena, jako je Belzona 2111 (D&A Hi-Build Elastomer), čímž odpadá nutnost vulkanizace. Elastomerová řešení Belzona lze použít k obnově opotřebených nebo roztržených míst do původního profilu, což poskytuje vynikající ochranu proti opotřebení, nárazům a oděru.

Údržba zařízení

Epoxidové materiály Belzona představují nákladově efektivní řešení problémů s údržbou, protože minimalizují prostoje, náklady na práci a výměnu a zároveň optimalizují účinnost a spolehlivost zařízení. Společnost Belzona může poskytnout řešení pro opravy a ochranu vašeho zařízení, včetně:

  • tekutá, pružná střešní fólie pro ochranu budov, konstrukcí a izolací před povětrnostními vlivy
  • systémy pro opravu a ochranu betonu a kamenného zdiva
  • ekologické bariérové polymery pro ochranu a snížení dopadu na životní prostředí
  • bezpečnostní povrchové polymery pro prevenci uklouznutí a zajištění pozitivní přilnavosti

Související produkty:

Související aplikace:

Související obsah:

Související případové studie: