X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Petrochemie

Petrochemický průmysl - opravy kompozitů a nátěrů

Kovové opravné kompozity a nátěry na bázi epoxidových pryskyřic Belzona pro opravy a ochranu zařízení běžných v petrochemickém průmyslu.

Petrochemický průmysl se pravidelně potýká s problémy, jako je eroze, koroze, chemické napadení, opotřebení, oděr a mechanické poškození, které časem způsobují zhoršení stavu infrastruktury a zařízení. Namísto výměny těchto prostředků používají inženýři a manažeři závodů pro spolehlivá a dlouhodobá řešení údržby kovové opravné kompozity na bázi epoxidů, vysokoteplotní nátěry a bandáže společnosti Belzona.

Materiály společnosti Belzona, které neobsahují rozpouštědla, nabízejí řešení pro nejnáročnější prostředí a lze je aplikovat na místě, čímž se zkrátí prostoje a sníží náklady na pracovní sílu a eliminuje se nutnost výměny zařízení.

Zhoršení stavu potrubí

Potrubí postižené erozí a korozí, včetně koroze pod izolací, může vykazovat netěsnosti a ztrátu izolace.

Netěsnosti potrubí lze utěsnit na místě pomocí kompozitních materiálů Belzona pro opravu kovů, jako je Belzona 1212, materiál odolný vůči povrchovým vlivům, který lze aplikovat na mokré, podvodní a zaolejované podklady. Belzona SuperWrap II lze použít k navrácení pevnosti oslabeným nebo děravým kovovým povrchům a poskytuje vynikající ochranu proti korozi a chemickou odolnost, a to i při provozních teplotách až 150 °C. Systém lze navrhnout a aplikovat v souladu s normami ISO 24817 a ASME PCC-2. Epoxidové nátěry, jako je Belzona 5851 (HA-Barrier), lze aplikovat na zařízení při zvýšených teplotách, aby se zajistila ochrana proti korozi a zabránilo se ztrátě tloušťky stěny. Společnost Belzona nabízí také izolační ochranu potrubí a jiných izolovaných zařízení pomocí ohnivzdorného nátěru Belzona 3211 (Lagseal), který se snadno aplikuje a odolá vodě a UV záření.

Podpěry potrubí poškozené korozí, opotřebením a galvanickými vlivy mohou vést k delším nuceným odstávkám. K lepení nových podpěr potrubí lze použít kompozitní opravné materiály společnosti Belzona aplikované za studena, čímž se eliminuje požadavek na svařování.

Ochrana proti korozi pro procesní nádoby

Procesní nádoby jsou během své životnosti vystaveny řadě problémů s korozí. Epoxidy se osvědčily jako optimální řešení pro jejich ochranu, protože poskytují vynikající odolnost proti chemikáliím, erozi a teplotám.

Vysokoteplotní materiály Belzona, včetně nátěru Belzona 1391T, se osvědčila v agresivních provozních podmínkách a jsou odolná vůči problémům spojeným s MEA, MDEA, sulfanolem a dalšími odlučovacími činidly.

Kromě toho mají epoxidové nátěry Belzona bez obsahu rozpouštědel odolnost proti výbušné dekompresi, vypařování a také proti bakteriálnímu a chemickému napadení. Jedinečný mechanismus binárního vytvrzování umožňuje vytvrzování těchto nátěrů za provozu, což umožňuje opětovné uvedení zařízení do provozu s minimálními prostoji.

Oprava a ochrana tanků a havarijních jímek

Belzona nabízí řešení pro skladovací nádrže poškozené v důsledku opotřebení, koroze a nepříznivých povětrnostních podmínek, včetně nouzového utěsnění netěsností a lepení kovů za studena. Naše rychle vytvrzující epoxidové opravné materiály, jako je Belzona 1212, eliminují potřebu práce za tepla, čímž snižují obavy o zdraví a bezpečnost.

Základny nádrží lze utěsnit našimi bezpečnými a snadno aplikovatelnými mikro porézními membránami, jako je Belzona 3111 (flexibilní membrána), které umožňují únik zachycené vlhkosti a zároveň zabraňují pronikání vody do základny nádrže, čímž zajišťují její dlouhodobou ochranu.

Zásobní prostory a podpůrné konstrukce lze chránit proti chemickému napadení pomocí řady kompozitů a nátěrů Belzona pro opravu betonu. Belzona 4111 (Magma-Quartz) a Belzona 4131 (Magma-Screed) jsou ideální pro opravy a obnovu poškozených sekundárních ochranných prostor.  Epoxidové nátěry, jako je Belzona 4311 (Magma CR1), jsou navrženy tak, aby poskytovaly dlouhodobou chemickou ochranu proti široké škále látek, včetně kyselin a louhů, a to i při vysokých teplotách a koncentracích.

Opravné kompozity a povlaky pro výměníky tepla

Belzona nabízí celou řadu kovových opravných kompozitů a epoxidových nátěrů bez obsahu rozpouštědel pro opravy a ochranu výměníků tepla poškozených erozí a korozí na místech, jako jsou trubkové plechy, vodní boxy, dělicí tyče a koncové kryty.

Naše epoxidové výrobky vytvrzující za studena umožňují rychlou aplikaci na místě, minimalizují prostoje a zároveň poskytují dlouhodobou ochranu proti erozi a korozi. Materiály Belzona jsou vynikajícími elektrickými izolátory, což jim umožňuje zabránit galvanické korozi tím, že izolují různorodé kovy používané ve výměnících tepla.

Naše opravné kompozity, vysokoteplotní nátěry a obložení jsou vhodné i pro další oblasti, včetně:

  • opravy a ochrana čerpadel
  • ochrana izolace
  • opravy a renovace ventilů, včetně sedel, těsnění a krytů
  • dopravníkové pásy a další opravy pryže
  • ochranné nátěry a opravné hmoty pro podlahy

Související produkty:

Související aplikace:

Související obsah:

Související případové studie: