X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Ocel

Ocelářský průmysl

Opravné kompozity, nátěry a obložení Belzona jsou speciálně vyvinuty pro opravy a ochranu zařízení a vybavení, které čelí agresivním požadavkům ocelářského průmyslu.

Kritická zařízení v ocelářském průmyslu, od válcoven až po vysoké pece, jsou náchylná k abrazi, erozi, korozi a chemickému napadení. Kompozitní materiály pro opravy kovů, erozně-korozní nátěry a odolné povlaky byly vyvinuty tak, aby splňovaly agresivní požadavky tohoto průmyslu.

Řešení společnosti Belzona lze aplikovat na místě a nabízejí bezkonkurenční výkon v náročných oblastech použití. Naše materiály prokazatelně snižují prostoje a náklady na pracovní sílu, stejně jako zvyšují účinnost zařízení a zajišťují soulad s požadavky na ochranu životního prostředí.

Zařízení pro manipulaci s kapalinami a plyny

Kompozity pro opravu kovů lze použít k ochraně zařízení před účinky eroze a koroze. K opravě poškozeného potrubí se často používají jednoduché techniky lepení kovových desek za studena, přičemž se jako pojivo používají kompozity Belzona, například Belzona 1111 (Super Metal) a Belzona 1212.

Naše nátěry na potrubí vytvrzované za studena lze použít k řešení problémů s potrubím a k zajištění dlouhodobé ochrany proti erozi a korozi. Tam, kde je vyžadována shoda s normami ISO 24817 a ASME PCC2, lze použít Belzona SuperWrap II, která navrací pevnost oslabeným nebo děravým kovovým povrchům a zároveň poskytuje vynikající ochranu proti korozi a chemickou odolnost. Naše rychle vytvrzující systémy pro nouzové utěsnění netěsností, jako je Belzona 1212, mohou okamžitě zastavit únik vody nebo plynu a zabránit tak potenciálně nákladným následkům.

Materiály Belzona bez obsahu rozpouštědel se široce používají na dalších zařízeních, jako jsou vícestupňová čerpadla, výměníky tepla, kondenzátory a čističky plynu.

Zařízení pro manipulaci s pevnými látkami

Potrhané, opotřebované a roztržené dopravníkové pásy poškozené nárazem či oděrem lze opravit pomocí pružných pryžových opravných materiálů. Belzona 2111 (D&A Hi-Build Elastomer) je ideální pro obnovu poškozených míst do původního profilu a poskytuje vynikající ochranu proti opotřebení, nárazu a oděru, přičemž odpadá nutnost vulkanizace. Univerzální, víceúčelové elastomery lze také použít pro jednoduché, nákladově efektivní a dlouhotrvající opravy pryžových zařízení, jako jsou pryžové válečky, letky, spony a klipové spoje na dopravních pásech a další pryžové součásti.

Vysoce oděru vzdorné materiály, jako je Belzona 1811 (keramický karbid), se široce používají k odolávání poškození erozí a opotřebení u zařízení, jako jsou šnekové dopravníky, žlaby, násypky a potrubní úseky.

Oprava a ochrana skladovací nádrže a sekundární záchytné jímky

Belzona nabízí řešení pro poškozené skladovací nádrže, včetně nouzového utěsnění netěsností a lepení desek. Použití rychle vytvrzujícího materiálu Belzona 1212 eliminuje nutnost práce za tepla. Základny nádrží lze utěsnit našimi povlaky bez obsahu rozpouštědel, jako je Belzona 3111 (flexibilní membrána), které umožňují únik zachycené vlhkosti a zároveň zabraňují pronikání vody do základny nádrže, čímž zajišťují dlouhodobou ochranu.

Betonové podlahy a stěny sekundárních ochranných jímek lze opravit a chránit pomocí řady kompozitních materiálů a nátěrů Belzona pro opravu betonu. Výrobky pro opravu betonu, jako jsou Belzona 4111 (Magma-Quartz) a Belzona 4141 (Magma-Build), jsou ideální pro opravu a obnovu poškozených sekundárních ochranných prostor. Epoxidové nátěry, jako je Belzona 4311 (Magma CR1), jsou navrženy tak, aby poskytovaly dlouhodobou chemickou odolnost proti široké škále látek, včetně kyselin a louhů, a to i při vysokých teplotách.

Lemování opotřebovaného zařízení

Díky vynikajícím nosným vlastnostem a absenci smršťování lze 100% kompozitní opravné materiály použít k vytvoření vynikajících nosných podložek. Tyto víceúčelové materiály lze použít na konstrukčních podpěrách a podstavcích strojů, stejně jako pro přesné tvarování na místě a podložení opotřebovaných desek, jeřábových kolejnic a kolejových pásů.

Přesného vyrovnání a ukotvení těžké techniky lze dosáhnout pomocí ucpávkové, podkládací a vyrovnávací hmoty Belzona 7111 (průmyslová třída). Tento tekutý materiál odolává tlaku, nárazu a vibracím a poskytuje spolehlivý základ pro těžké stroje a zařízení.

Údržba zařízení

Belzona poskytuje nákladově efektivní řešení problémů s údržbou tím, že minimalizuje prostoje, práci a náklady na výměnu zařízení a současně optimalizuje efektivitu a spolehlivost zařízení. Můžeme poskytnout řešení pro opravu a ochranu vašeho zařízení, včetně:

  • pružné střešní membrány nanášené pro ochranu budov, konstrukcí a izolace proti povětrnostním vlivům
  • systémy oprav a ochrany betonu a kamene
  • bariérové polymery pro ochranu životního prostředí pro ochranu a snížení dopadu životního prostředí
  • bezpečnostní povrchové polymery pro zamezení uklouznutí a zajištění dobré přilnavosti

Související produkty:

Související aplikace:

Související obsah:

Související případové studie: