X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
Petrochemie

Řešení pro opravy a údržbu v energetice

Polymerní kovové opravné kompozity a ochranné nátěry Belzona jsou speciálně vyvinuty pro opravy a ochranu strojů a zařízení v energetice.

Komplexní řada dvousložkových polymerních nátěrů a opravných kompozitů společnosti Belzona vytvrzovaných za studena se v energetickém průmyslu používá již více než 60 let. Naše materiály jsou navrženy tak, aby odolávaly náročným provozním podmínkám a nabízely výjimečnou odolnost proti trvalému opotřebení a ochranu proti erozi a korozi.

Ať už vaše elektrárna vyrábí energii z jaderných, fosilních nebo obnovitelných zdrojů nebo vaše zařízení distribuuje energii koncovým uživatelům, je pravděpodobné, že se setkáte s běžnými nebo neočekávanými problémy s údržbou, které vedou ke zvýšení provozních nákladů. Společnost Belzona poskytuje nákladově efektivní řešení takových problémů s údržbou tím, že minimalizuje prostoje, náklady na pracovní sílu a výměnu zařízení a zároveň zvyšuje účinnost zařízení a zajišťuje soulad s požadavky na ochranu životního prostředí. 

Opravy a ochrana zařízení pro manipulaci s kapalinami:

Agresivní eroze a koroze zařízení pro manipulaci s kapalinami může vést ke snížení hydraulické účinnosti systémů chladicí vody. Silně poškozená čerpadla a potrubí lze rekonstruovat a obnovit jejich původní profil a chránit je před účinky eroze, koroze, chemického napadení a poškození pomocí řady materiálů a nátěrů Belzona pro opravy kovů. K opravě prasklých a děravých čerpadel lze použít materiály vytvrzující za studena, jako je Belzona 1111 (Super Metal), které poskytují vynikající chemickou odolnost.

Aplikace nátěrů, jako je Belzona 1321 (Ceramic S-Metal), zajišťuje dlouhodobou odolnost proti erozi a korozi, zatímco Belzona 1341 (Supermetalglide) prokazatelně zvyšuje účinnost čerpadel až o 7 % u nových zařízení a až o 20 % u zařízení po renovaci. Vysoce výkonné polymerní nátěry včetně Belzona 5811 (Immersion Grade) poskytují ochranu proti korozi zařízení.

Elastomery odolné proti kavitaci, jako je Belzona 2141 (ACR-Fluid Elastomer), jsou ideální pro obložení turbín, šoupátek a dalších zařízení pro manipulaci s kapalinami. Odolávají nárazům kavitačních bublin a pomáhají snižovat degradaci zařízení a následné provozní náklady. 

Systémy odolné proti oděru

- Polymerní nátěry a kompozity pro opravu kovů Belzona pomáhají zpomalit účinky eroze v systémech pro manipulaci s pevnými látkami a zároveň odolávat korozi i v oblastech, kde jsou přítomny chemikálie a vysoké teploty. Naše vysoce odolné materiály proti erozi, jako jsou Belzona 1311 (keramický R-Metal), Belzona 1811 (keramický karbid) a Belzona 1812 (keramický karbid FP), obnoví erodované ocelové konstrukce, zatímco keramikou plněné nátěry, jako je Belzona 1321 (keramický S-Metal), prodlouží životnost zařízení.

 

 

Opravy a ochrana potrubí:

Tenkostěnné a průchozí defekty způsobené vnější korozí lze opravit pomocí systému bandáží BELZONA nebo jednoduchou technikou lepení za studena. K lepení opravných záplat na poškozená místa lze použít materiály vytvrzované za studena, jako je Belzona 1111 (Super Metal). Pro lepení na ručně připravené, olejem nebo vodou znečištěné povrchy poskytuje Belzona 1212 jedinečné řešení opravy poškozeného zařízení.

Bandáže Belzona se běžně používají pro trvalé opravy nízkotlakých, nekritických zařízení a lze je aplikovat na místě během několika hodin.

Belzona SuperWrap II je řešení pro opravu defektů v souladu s normami ISO a ASME, které se ideálně hodí pro tlakové, oslabené nebo děravé potrubí. Lze ji snadno aplikovat na místě, čímž se eliminuje potřeba tradičního řezání a svařování za tepla.

Belzona 3411 (zapouzdřovací membrána) může být použita k zabránění koroze příruby utěsněním přírubového spoje před okolním prostředím. Systém lze pro kontrolu snadno odlepit a znovu utěsnit pro obnovení ochrany.

Korozi pod izolací (CUI) lze opravit pomocí povrchově odolných, tepelně aktivovaných materiálů a další korozi lze zabránit zapouzdřením izolace mikro porézním systémem Belzona 3211 (Lagseal). 

Obložení prostorů pro zadržování chemických látek, kanálů a jímek:

Díky možnosti aplikace štětcem nebo nástřikem lze účinně ochránit oblasti, jako jsou chemické nádrže, kanály a jímky, a zajistit tak dlouhodobou ochranu životního prostředí. Komplexní řada polymerních povlaků Belzona, jako je Belzona 4311 (Magma CR1), zajišťuje chemickou odolnost proti široké škále agresivních chemikálií. 

Úniky transformátorového oleje:

Problémy s životním prostředím mohou nastat v důsledku poškození stárnoucího zařízení, které vede k úniku. Belzona 1161 (Super UW-Metal) má jedinečnou vlastnost silně přilnout k zaolejovaným a vlhkým kovovým povrchům. V závislosti na jejich umístění lze i úniky pod napětím na potrubí a jiných kovových zařízeních zastavit a utěsnit na místě pomocí sady pro utěsňování úniků Belzona díky její vysoké přilnavosti a schopnosti vytvrzovat za studena.

Tyto materiály aplikované za studena eliminují práci za tepla a byly navrženy tak, aby jejich použití bylo snadné a bezpečné. Jsou odolné vůči široké škále chemikálií a poskytují vynikající ochranu proti korozi a nabízejí dlouhodobá řešení.

Naše kompozity pro opravy kovů a polymerní nátěry jsou vhodné i pro další oblasti energetického průmyslu, včetně:

  • opravy hřídelí, skříní, drážek a dalších mechanických prvků
  • pružné opravy dopravníkových pásů a dalších pryžových prvků
  • trvalé utěsnění netěsností a ochrana potrubí proti korozi, včetně utěsnění netěsností pod napětím, povlaků CUI a kapalných izolací zpoždění
  • údržba a opravy zařízení včetně podlahových potěrů, úchytných systémů a kapalných střešních membrán
  • vyrovnávání a kotvení strojů pro podlévání a injektáž

Související produkty:

Související aplikace:

Související obsah:

Související případové studie: