X

Did you know that your Internet Explorer is out of date?

To get the best possible experience using our site we recommend that you upgrade to a modern web browser. To download a newer web browser click on the Upgrade button.

Upgrade
factory space

Údržba zařízení - opravy kompozitů a nátěrů

Polymerní opravné kompozity a nátěry Belzona umožňují opravu a ochranu střech, stěn a podlah, stejně jako zařízení včetně potrubí, čerpadel, šachet, výměníků tepla a dalších částí systému HVAC.

Společnost Belzona poskytuje základní služby osobám odpovědným za údržbu průmyslových zařízení. Může se jednat jak o samotné střechy, podlahy a stěny, tak o zařízení uvnitř, včetně potrubí, čerpadel, šachet a tepelných výměníků, což zajišťuje, že pracovníci údržby mají k dispozici nástroje pro řešení případných problémů.

Široká škála materiálů společnosti Belzona je speciálně navržena tak, aby poskytovala dlouhodobou ochranu proti erozi a korozi spolu s vynikající chemickou odolností. Tato řešení odolná proti vodě a povětrnostním vlivům a vytvrzující za studena eliminují nebezpečí oprav za horka, prodlužují životnost majetku, minimalizují prostoje a často odstraňují nutnost výměny zařízení. 

Oprava a ochrana střechy

Od roku 1965 se tekuté střešní membrány Belzona aplikované za studena používají k efektivní opravě a ochraně všech oblastí poškozených střech, včetně spojů, švů, lemů, lemování a okapů.

Tyto střešní membrány nabízejí vynikající hydroizolační a schopnosti, zajišťují dlouhodobou opravu netěsností střech a snižují potřebu nákladné výměny a rušivých stavebních prací. Tekuté střešní nátěry Belzona, jako je Belzona 3111 (flexibilní membrána), prokazatelně chrání střechy více než 25 let a díky nízkému zápachu je lze aplikovat téměř na jakémkoli místě, včetně škol, nemocnic a dalších veřejných budov. To platí i pro řešení pro nouzové opravy střech, Belzona 3121 (MR7), které kombinuje vysokou přilnavost a odolnost proti povětrnostním vlivům s možností aplikace za deště. 

Oprava a ochrana betonu a kamene

Belzona nabízí širokou škálu epoxidových betonových opravných kompozitů a nátěrů pro obnovu poškozeného betonu a kamenných konstrukcí, které je chrání před chemickými a environmentálními útoky. Pomocí rychle tuhnoucích materiálů, jako je Belzona 4111 (Magma-Quartz), lze opravit širokou škálu oblastí v rámci zařízení, včetně poškozených betonových podlah, balkonů, uvolněných zábradlí a mnoha dalších. Tam, kde je požadováno vyrovnání velkých, nerovných ploch vydrolených a poškozených betonových nebo kamenných ploch, lze Belzona 4154 (Bulkfill Resin) použít s kamenivem z místních zdrojů, což nabízí vysoce nákladově efektivní řešení, zejména pro aplikace ve velkém měřítku.

Řada chemicky odolných epoxidových nátěrů Belzona, jako je Belzona 4311 (Magma CR1), je speciálně navržena tak, aby zajistila dlouhodobou chemickou ochranu sekundárních uzavřených oblastí, kanálů a mřížek. Pro zvýšení bezpečnosti poskytuje Belzona 4411 (Granogrip) protiskluzové podlahy a je k dispozici v řadě barev pro lepší viditelnost. 

Oprava poškozených a opotřebovaných betonových stěn

Opotřebované a poškozené betonové a zděné stěny, komíny a další nadzemní betonové povrchy lze opravit pomocí lehkých materiálů, jako je Belzona 4141 (Magma-Build), čímž se zkrátí prostoje a předejde se nutnosti nákladné rekonstrukce konstrukce vašich zařízení. Poškozené dilatační spáry lze snadno obnovit pomocí kompozitních materiálů Belzona pro opravu betonu před jejich utěsněním elastomerem Belzona, například Belzona 2211 (MP Hi-Build Elastomer). Ten díky své trvanlivé elasticitě zajistí vynikající odolnost proti roztržení.

Vodoodpudivé nátěry, jako je Belzona 5122 (čirý obkladový koncentrát), poskytují cihlovým, kamenným nebo betonovým stěnám dlouhodobou ochranu před pronikáním vlhkosti a zároveň zachovávají přirozený vzhled povrchu. Ekologické bariérové nátěry, jako jsou Belzona 5111 (Ceramic Cladding) a Belzona 5151 (Hi-Build Cladding), jsou vhodné pro zajištění dlouhodobé ochrany proti fyzikálnímu, chemickému a bakteriálnímu napadení a lze je snadno nanášet štětcem nebo stříkáním bez nutnosti použití specializovaných nástrojů.

Opravy a ochrana zařízení v objektech

Společnost Belzona nabízí širokou škálu materiálů pro opravy a ochranu zařízení včetně potrubí, čerpadel, šachet a výměníků tepla. Netěsné potrubí lze snadno utěsnit pomocí techniky ovíjení potrubí materiálem Belzona 1111 (Super Metal). Povlaky, jako je Belzona 1341 (Supermetalglide), lze použít k ochraně zařízení, jako jsou výměníky tepla a čerpadla, před účinky eroze a koroze a také ke zvýšení účinnosti až o 7 % u nových zařízení a až o 20 % u renovovaných čerpadel.

Řešení Belzona pro opotřebované nebo poškozené hřídele, jako je Belzona 1121 (Super XL-Metal), snižují prostoje a nákladné náklady na výměnu a mohou chránit postižená místa po mnoho let.

Naše kompozity a nátěry pro opravy kovů jsou vhodné i pro další oblasti, včetně:

  • těsnění a ochrana sil
  • opravy a ochrana střešních ploch, jako jsou žlaby, oplechování a okapy
  • ochrana proti povětrnostním vlivům a utěsnění střešních oken
  • opravy okenních parapetů a nadpraží
  • těsnění zasklívacích mříží
  • protiskluzové systémy
  • obnovení povrchu nákladových prostorů
  • nátěry zvyšující bezpečnost požárních schodišť
  • rekonstrukce a nátěry zařízení HVAC
  • ochrana vzduchotechnického potrubí


Související produkty:

Související aplikace:

Související obsah:

Související případové studie: